دشمن از همه توان برای فشار بر مردم ایران استفاده می‌کند

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: دشمن از همه توان برای فشار بر مردم ایران استفاده می‌کند، شاید در کمتر زمانی یک کشور این میزان فشار از سوی برخی قدرت‌ها را تحمل کرده باشد.

به گزارش رخداد نیوز، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران بعدازظهر امروز (دوشنبه) در نشستی با حضور معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه دشمن از همه توان برای فشار بر مردم ایران استفاده می‌کند، گفت: شاید در کمتر زمانی یک کشور این میزان فشار از سوی برخی قدرت‌ها را تحمل کرده باشد.

* فشار آمریکا به دلیل توانمندی ایران است

وی ادامه داد: این حجم از فشار آمریکا به ایران به علت بالندگی و توانمندی‌های جمهوری اسلامی است. امروز وزارت امور خارجه در صحنه خارجی با کشورها و گروه‌هایی مواجه است که از همه توان خود برای فشار بر مردم ایران استفاده می‌کنند.

ظریف گفت: شاید کمتر زمانی برای هیچ کشوری به این میزان فشار از سوی برخی قدرت‌ها به ویژه ایالات متحده و رژیم صهیونیستی دیده نشده که آن هم به دلیل بالندگی و توانمندی‌های ایران است که برای آنها نگرانی ایجاد کرده و موجب صف‌کشی شده است. وزارت امور خارجه در این جنگ دشوار مقابل دوستان داخلی مجبور است به دفاع از خود بپردازد اگرچه وظیفه خود می‌دانیم از کشور دفاع کنیم.

وزیر خارجه افزود: همه همکاران من همه ناملایمات و توهین‌ها را به جان می‌خرند ولی مجبور می شوند نکاتی که برای دفاع از خود لازم است ولی برای منافع ملی مناسب نیست، به زبان جاری نکنند. این رسم ما بوده و در یک سال آینده به این عهد پایبند خواهیم بود.